Ugrás a tartalomhoz

Fotó

Film konvertálás minőségromlás nélkül!Mivel tudom megcsinálni?

• Hozzászólás írásához be kell jelentkezni!
3 válasz erre a témára

Marcus90

Marcus90

Törzsvendég

• Törzstag
  • PipaPipaPipaPipa
  • 0
  • 400 Hozzászólás
  • 0 köszönet
  • Neme:Férfi
Sziasztok!
Olyan problémám van hogy az asztali dvd lejátszóm (Panasonic S33) egyes avi filmeket eredeti képméretükben játszik le, szóval nem húzza őket ki a képernyő szélére, így néha több centis hely is marad ami nagyon zavaró. Szétnéztem a neten és találtam is egy fórumot ahol ezzel a problémával foglalkoznak és egy srác ezt írta:

...rájöttem, hogy azoknál a filmeknél csinálja ezt, melyek átlettek méretezve kisebbre, mint 720 és nincsenek crop-olva. Úgy küszöbölöm ki ezt a problémát, hogy crop-olom és újra kódólom a divx-e. Macera, de mivel nincs firm erre a problémára nem tudok mást tenni.

Nos ez nekem félig kínai. Mi az a crop?
Elkezdtem konvertálgatni filmeket Virtual Dub nevű progival, de a film minősége láthatóan romlik akármit csinálok.
A fórum ahol találtam elég elhagyatott szóval hozzátok fordulok segítségért. Konkrétan az lenne a kérdésem hogy tudtok e ajánlani valami egyszerű konvertáló progit aminél nincs minőségromlás? Vagy valami más megoldást esetleg? Előre is köszi.
  • 0

kodax

kodax

alTerEgO

• Elit
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 1
  • 4334 Hozzászólás
  • 1 köszönet
hát a WinAVI elég jó...nézz körül de itt is fent van:

Kérlek Jelentkezz be vagy Regisztrálj hogy lásd a rejtett tartalmat.

üdv!kodax happy.gif
  • 0

Marcus90

Marcus90

Törzsvendég

• Törzstag
  • PipaPipaPipaPipa
  • 0
  • 400 Hozzászólás
  • 0 köszönet
Köszi, jó lesz.
  • 0

jancsy

jancsy

Pelenkás Bajkeverő

• Felhasználó
  • Pipa
  • 2
  • 15 Hozzászólás
  • 0 köszönet
  • Lakhely:Békéscsaba
Nem igazán az alapkérdéshez passzol a probléma, de az mitől lehet, hogy egyes filmek letöltése és kiírása után néhol ugráló zöld négyzetecskék vannak a filmben ?
  • 0

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó