Ugrás a tartalomhoz

Fotó

1 film, 2 hangsáv!Hogyan tudom ezt megoldani?

• Hozzászólás írásához be kell jelentkezni!
7 válasz erre a témára

huvelyes8

huvelyes8

Feltörekvő

• Visszaigazolatlan
  • PipaPipa
  • 0
  • 51 Hozzászólás
  • 0 köszönet
  • Neme:Férfi
  • Lakhely:BAZ
  • Érdeklődés:zene, filmek
Hali!
Nekem a köv. gondom van.
Van ugyebár a LOST c. nagyszerű sorozat :-) Megvan angolul és magyarul is a film, de a két film fps-e nem egyezik (23,976 és 25.000 ha jól emlékszem). Ezen felül a két film hossza sem egyezik (sem a hang, sem a video) (gondolom az fps-ből adódóan), az egyik film 1-2 perccel hoszabb, mint a másik.
Namármost VirtualDub-bal dolgozom (és ebben gondolkodom), az időtartamot is onnan lestem meg. Azt szeretném elérni, hogy 1 avi-m legyen 2 hanggal (angol+magyar). Egyesítettem a képet 2 hanggal, de egyiknél csúszik a hang. Hogyan lehetne elérni, hogy szinkronban legyen mindkép hang a képpel?
Várom segítségeteket!
Előre is köszi!

LAcc
  • 0

BoRo

BoRo

Anya megengedte

• Támogató
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 0
  • 893 Hozzászólás
  • 0 köszönet
  • Lakhely:From The HELL
  • Érdeklődés:social engineering, net, haverok, programozás, 3D, Adobe Premiere
hát talán úgy hogy lemented az egyikről a hangsávot, és "ráidőzíted" a másikra.

BoRo
  • 0

huvelyes8

huvelyes8

Feltörekvő

• Visszaigazolatlan
  • PipaPipa
  • 0
  • 51 Hozzászólás
  • 0 köszönet
  • Lakhely:BAZ
  • Érdeklődés:zene, filmek
És ezt a "ráidőzítést" te hogyan gondolod? :S
  • 0

Loky

Loky

Pålitelig

• ViP
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 2
  • 1197 Hozzászólás
  • 1 köszönet
  • Lakhely:Erdély
  • Érdeklődés:IT&C, Windows, Linux, Games
Elkelne ide egy szaki például, ide a Filmszerkesztés részlegre. Érdekel a téma engem is nagyon, de például még csak most sikerült olyan gépet beszereznem, ami elég erős a videószerkesztéshez. Próbálok utánanézni a dolgoknak, de így nehéz, hogy azt sem tudom mit kellene keresni biggrin.gif

Na de konkrétan a te problémádról... találtam egy témát a PCWORLD weboldalán:

Kérlek Jelentkezz be vagy Regisztrálj hogy lásd a rejtett tartalmat.

Kicsi konkrétabban, azok alapján amit végigolvastam, ezt a leírást találta a témaindító a legjobbnak:

Kérlek Jelentkezz be vagy Regisztrálj hogy lásd a rejtett tartalmat.

• 0

paulka

paulka

Törzsvendég

• Veterán
  • PipaPipaPipaPipa
  • 0
  • 418 Hozzászólás
  • 0 köszönet
  • Lakhely:Brutálgép
Az én kérdésem az lenne, hogy van egy filmem (AVI) de 2 csatornás.
Ebből csak a magyar szinkront szeretném megtartani és az angol hangsávot ki kellene törölnöm.
Hogyan és milyen progival kell ezt megcsinálni?
Köszi előre is a választ.
  • 0

hajnika9

hajnika9

Király-lány

• ViP
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 4
  • 1238 Hozzászólás
  • 0 köszönet
  • Neme:
  • Lakhely:Elmegyógyintézet, "c" zártosztály
paulka, virtualdubbal le tudod szedni a hangsávot! értelemszerűen meg tudsz csinálni mindnet, a video a közvetlen adatfeldolgozáson legyen (direct stream copy) a hangsávot kiválasztod, és régi formátumú aviként mented!
ennyi! wink.gif
  • 0

mobala

mobala

Feltörekvő

• Törzstag
  • PipaPipa
  • 0
  • 55 Hozzászólás
  • 0 köszönet
Az időzítéshez mindekép szükség van egy komolyabb progira. pl. Premiere pro. Ott a 2 hangsávot egymás alá teszed, majd keresel egy olyan pontot, ami jól elkülöníthető hang van pl. lövés, reccsenés stb. Tehát ami hirtelen hangváltozás, ott elvágod a hanganyagot, majd ezt ugyanúgy megteszed az angol audio sávnál is. Utána a két sávot egymás alá helyezed a vágási pontoknál és akkor elvileg szinkronban lesz.

Mivel mondjuk NTSC és PAL rendszerről van szó, elég nehéz dolog okosat mondani. Létezik átkonvertálás, de házi keretek között nehéz.
  • 0

pityu30

pityu30

Feltörekvő

• Veterán
  • PipaPipa
  • 0
  • 61 Hozzászólás
  • 0 köszönet
  • Lakhely:Edelény
Lótúrót nehéz: Naponta csinálom, nem olyan bonyolult mint látszik. Leszeded a besweet progit és hozzá a belight kiegészítőt. A hangokat valamivel wavba tömöríted. Beadod a proginak. Aztán jobb oldalt kiválasztod, hogy wavba mentsen. És a kimeneti könyvtárat. A további haladó beállításokban kell kiválasztani hogy a hangot miről mire konvertálod. 25.000fps ről 23978-ra azaz pal ból ntsc-re ekkor a hang rövidülni fog ugyanis egy mp alatt több képkocka játszódik el, a 23978-ról 25-re tehát NTSC-ról PAL-ra az az előző folyamat fordítottja azaz a hang nyúlik mivel kevesebb képkocka játszódik le 1 mp leforgása alatt. Ha beállítottad miről hopva konvertálsz alul nyomsz egy process gombot és vársz. Ennyi.

A hangcsúszással kapcsolatban:
Betöltöd a filmet én speciel nandubba szoktam, és betöltöd az audio menüben a szinkront, a video menüben bepipálod a direct stream copyt-t (ezzel nem tömörítjük újra a videót). Aztán audio menü interleaving menüpont azon belül screw correction és itt kell megadni neki hogy mennyivel csúszik a hang a filmhez képest. Ha túl hamar van a hang a képhez képest, pozitív számot kell beírni + jel nélkül!! Ha késik a hang akkor negatív számot ide kell a mínusz jel elé. Ja és 1másodperc =1000ms tehát 4mp csúszás akkor 4000-et írsz a kockába (ha ugye hamar van a hang). Asszem röviden ennyi.
Ha valakinek help kell nyugodtan kérdezzen, privátban, vagy itt.
  • 0

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó